+38 (097) 74-55-833
+38 (095) 72-98-428
Пн.-Нд.: 09:00-19:00
alatyr.rv.ua1962@gmail.com

Бурштин - не лише крапля смоли, а й шлях до серця людини

У пошуках скарбів з балтійського моря

Є на Балтійському узбережжі дикі місця, де не буває багато людей. Рано вранці, якщо пощастить, ви зможете знайти справжній скарб – шматочки бурштину.

Бурштин цінувався ще з давніх часів. До Балтійського побережжя вели так звані «бурштинові шляхи». У давнину існувало повір’я, що бурштин  допомагає зберегти молодість, красу та здоров’я. З нього робили скульптури, ювелірні прикраси та амулети.  Бурштин використовували як ліки від лихоманки, безсоння, мігрені та захворювань  шлунку.

Сьогодні вже відомо, що бурштин випромінює сприятливі для людини негативно зарядженні частинки – іони. Бурштиновою маззю, чи ще більш ефективнішою бурштиновою настоянкою, що виготовлена з спирту та необроблених частин цього каменю, лікують ревматизм.

І, як і раніше, золотистий, білий та зелений бурштин, оправлений у срібло, цінується як чудова прикраса. Унікальні за красою ювелірні вироби з бурштину можна купити в різних районах Польщі, але найбільший вибір, звичайно, в районі Балтійського узбережжя.

Бурштин набагато давніший самого Балтійського моря. Цей мінерал утворився більше 40 мільйонів років тому і, судячи з усього, є застиглою смолою досі невідомого науці хвойного дерева того періоду, а до його складу входять: вугілля (79%), кисень, водень і сірка. Якщо бурштин легко потерти, він притягує до себе шматочки паперу. Кинутий у солону воду бурштин миттєво спливає на поверхню, підігрітий - пахне ладанном.

Де шукати

Бурштину не знайдете на кожному пляжі. Найпопулярніші серед шукачів цього скарбу пляжі Мікошева, Устки, Стегна, Криниці Морської, Штутова, мису  Хель і курорту з назвою – nomen omen - Янтар. Вирушати на пошуки бурштину краще після нічного шторму, під час якого дув сильний вітер з північного сходу, і не пізніше, ніж у четвертій-п’ятій ранку. Уважно придивлятися до викинутих на берег штормом водоростей – бурштин часто у них вплітається . Особливу цінність представляє бурштин із застиглими в прозорій масі комахами або рослинами.

Найкращі зразки Балтійського бурштину можна побачити у Музеї бурштину у Гданську. Купити вишукані прикраси – на вулиці Маріяцькій.

На Балтійському морі туристів також чекають модні курорти, де життя б'є ключем - Мєндзиздроє, Устронє, Мєльно, а також старовинні міста - Щецин, Гданськ, СопотКамінь-Поморський, і чарівні маленькі села й селища, що зберегли свій рибацький колорит.